Vali Gül’den LGS’den tam puan alan öğrencilere belge

Fatih’te İstanbul Valiliği Bahçesi’nde kent genelinde LGS’den 500 tam puan alan öğrenciler için program düzenlendi. 

İstanbul Valisi Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, LGS sınavında gösterdikleri başarıyla öğrencilerin İstanbul’a anlamlı bir güzellik yaşattığını belirterek, “Bizleri gururlandırdıkları için çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Allah tırnağınıza taş değdirmesin. Aileleri de de tebrik ediyorum. Çocuk yetiştirmek zor. Hele bu 8 yıllık eğitim döneminde inanıyorum ki çocuklarımızla birlikte adeta sınava girdiniz. Onunla birlikte uyandınız. Onunla birlikte uyudunuz. Büyük emekler sarf ettiniz” dedi.

BURS VERİLECEK

Gül, LGS’de başarı gösteren öğrencilere çeşitli hediyelerin yanı sıra teşekkür belgesi ve İstanbul Çocukları Vakfı tarafından aylık burs verileceğini aktardı. Bursların 4 yıl devam edeceğini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Anadolu’nun çeşitli yerlerinde 500 tam puan alan öğrencilerimizin de geçmiş yıllardaki tecrübelerimize dayanarak söylüyorum. Yüzde 90’ı, 95’i İstanbul’umuzdaki liseleri tercih ederek burada sizlerle birlikte eğitim öğretim hayatlarına devam edecek.

*İstanbul Çocukları Vakfı olarak geçen sene olduğu gibi bu sene de hem İstanbul’da yaşayan öğrencilerimiz hem de Anadolu’da yaşayıp İstanbul’u tercih eden öğrencilerimize aylık düzenli olarak burs vereceğiz.

*Bu burs 4 sene boyunca devam edecek. Sizlerden tek beklentimiz var. Dünyanın neresine girerseniz gidin 86 milyon vatandaşımızın sizi sevdiğini, sizin başarılarınızla gurur duyduğunu, nasıl Aziz Hocaların başarısıyla gurur duyduysak, nasıl Selçuk Bayraktarlıların başarısıyla gurur duyduysak, 5 sene sonra, 10 sene sonra sizin başarılarınızla da gurur duyacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir