Binance, 12 Altcoin İçin Yeni Duyuru Yaptı: Delist Var!

Binance, kullanıcı deneyimini ve platformdaki işlem hacmini optimize etmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda, platformda düşük likiditeye sahip bazı spot ticaret çiftleri kaldırılarak işlem çeşitliliği düzenlenirken, Binance Borçları (Esnek Faiz) ürününe yeni kripto paralar eklenerek borçlanma seçenekleri genişletiliyor.

Bazı spot ticaret paritelerine Binance’ten delist geldi

Binance, kullanıcıları korumayı ve yüksek kaliteli bir ticaret piyasası sürdürmeyi amaçlayarak, tüm listelenen spot ticaret çiftlerini periyodik olarak gözden geçiriyor. Bu incelemeler sonucunda düşük likidite ve işlem hacmi gibi faktörlere bağlı olarak bazı spot çiftlerinin listelenmesi kaldırılabilir. Açıklamasına göre, yapılan en son değerlendirmeler sonucunda Binance, aşağıdaki spot ticaret çiftlerini 05 Temmuz 2024 TSİ 06:00 itibarıyla kaldıracak ve bu çiftler üzerinde işlem yapılmasına son verecektir:

  • AI/TUSD
  • BTC/AEUR
  • CHR/BNB
  • ETH/AEUR
  • GAS/FDUSD
  • LQTY/FDUSD

Bir spot ticaret çiftinin kaldırılması, temsil ettiği token’ların Binance Spot platformunda bulunmasını etkilemez. Kullanıcılar, bu çiftlerin baz ve karşıt taraf varlıklarını Binance’de bulunan diğer işlem çiftleri üzerinden hala alım satım yapabilirler. Binance, yukarıda belirtilen spot ticaret çiftleri için Spot İşlem Botları hizmetlerini 05 Temmuz 2024 TSİ 06:00 itibarıyla sonlandıracaktır. Potansiyel kayıpları önlemek için kullanıcıların Spot İşlem Botlarını güncellemeleri veya iptal etmeleri önemle tavsiye edilir.

Binance, esnek faiz ürünü olarak yeni altcoinler ekledi

Binance, kullanıcılarına sunduğu borç verme hizmetleri kapsamında 0x (ZRX), Chromia (CHR), Raydium (RAY), Renzo (REZ) ve Tellor Tributes (TRB) kripto paralarını ekledi. Bu varlıklar artık Binance Borçları (Esnek Faiz) ürününde borçlanabilir hale geldi. Sonuç olarak Binance’in bu duyurusu, iki önemli gelişmeyi kullanıcılarına bildiriyor. İlk olarak, düşük likiditeye sahip bazı kripto para birimleri işlem çiftleri platformdan kaldırılıyor. Bu karar, Binance’in işlem hacmini artırmayı ve kullanıcılarına daha likit piyasalar sunmayı amaçladığı anlamına geliyor. Düşük likidite, yatırımcıların emirlerini hızlı bir şekilde karşılamalarını zorlaştırdığı için bu hamle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik bir adım olarak da değerlendirilebilir.

İkinci olarak ise Binance, sunduğu borç verme hizmetleri kapsamına yeni kripto paralar ekliyor. Bu sayede kullanıcılar, daha fazla seçenek arasından seçim yaparak kripto varlıklarını teminat göstererek borçlanabilir ve aynı zamanda Simple Earn Flexible Products üzerinden faiz kazanabilirler. Bu gelişme, kullanıcıların kripto varlıklarından daha fazla verim elde etmelerine olanak sağlar. Sonuç olarak, Binance’in bu iki hamlesi de platformun kullanıcılarına sunduğu hizmetleri genişletmeye ve iyileştirmeye yönelik adımlar olarak değerlendirilebilir. Düşük likiditeye sahip çiftlerin kaldırılması, işlem deneyimini iyileştirirken yeni borçlanabilir varlıkların eklenmesi ise yatırımcıların kripto varlıklarından daha fazla kazanç elde etmelerine olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir